Field as Block (8.x-2.0-alpha5) - en to uk translation catalogue (8 entries)

en: Settings
uk: Налаштування

en: Field
uk: Поле

en: Field name
uk: Назва поля

en: Formatter
uk: Форматер

en: Entity type
uk: Тип сутності

en: Formatter settings
uk: Налаштування форматера

en: Format type machine name
uk: Машинна назва типу формату

en: Enable Entity Types
uk: Увімкнути типи сутності
