Field as Block (8.x-2.0-beta1) - en to he translation catalogue (6 entries)

en: Settings
he: הגדרות

en: Field
he: שדה

en: Field name
he: שם שדה

en: Formatter
he: פורמט

en: Entity type
he: סוג ישות

en: Format type machine name
he: שם מכונה לסוג הפורמט
