Field as Block (8.x-2.0-beta1) - en to hu translation catalogue (7 entries)

en: Settings
hu: Beállítások

en: Field
hu: Mező

en: Field name
hu: Mező neve

en: Formatter
hu: Formázó

en: Entity type
hu: Entitástípus

en: Formatter settings
hu: Formázó beállításai

en: Format type machine name
hu: Formátumtípus programok által használt neve
