Field as Block (8.x-2.0-beta1) - en to lv translation catalogue (5 entries)

en: Settings
lv: Iestatījumi

en: Field
lv: Lauks

en: Field name
lv: Lauka vārds

en: Formatter
lv: Formatētājs

en: Entity type
lv: Entītijas veids
