Field as Block (8.x-2.0-beta1) - en to oc translation catalogue (5 entries)

en: Settings
oc: Paramètres

en: Field
oc: Camp

en: Field name
oc: Nom del camp

en: Formatter
oc: Aisina de mesa en forma

en: Entity type
oc: Tipe d'entitat
