Field as Block (8.x-2.0) - en to fa translation catalogue (5 entries)

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Field
fa: فیلد

en: Field name
fa: نام فیلد

en: Entity type
fa: نوع عنصر

en: Format type machine name
fa: نام ماشینی قالب‌بندی متن
