Field as Block (8.x-2.0) - en to pl translation catalogue (7 entries)

en: Settings
pl: Ustawienia

en: Field
pl: Pole

en: Field name
pl: Nazwa pola

en: Formatter
pl: Formater

en: Entity type
pl: Typ encji

en: Formatter settings
pl: Ustawienia formatera

en: Format type machine name
pl: Identyfikator systemowy typu formatu
