Field as Block (8.x-2.2) - en to eo translation catalogue (5 entries)

en: Settings
eo: Agordoj

en: Field
eo: Kampo

en: Field name
eo: Nomo de kampo

en: Entity type
eo: Speco de ento

en: Format type machine name
eo: Maŝinnomo de la speco de strukturo
