Field as Block (8.x-2.2) - en to es translation catalogue (7 entries)

en: Settings
es: Configuración

en: Field
es: Campo

en: Field name
es: Nombre del campo

en: Formatter
es: Formateador

en: Entity type
es: Tipo de entidad

en: Formatter settings
es: Opciones de formateador

en: Format type machine name
es: Nombre máquina del tipo de formato
