Field as Block (8.x-2.2) - en to ja translation catalogue (7 entries)

en: Settings
ja: 設定

en: Field
ja: フィールド

en: Field name
ja: フィールド名

en: Formatter
ja: フォーマッター

en: Entity type
ja: エンティティタイプ

en: Formatter settings
ja: フォーマッター設定

en: Format type machine name
ja: フォーマットタイプのシステム内部名称
