Field as Block (8.x-2.2) - en to pt translation catalogue (6 entries)

en: Settings
pt: Definições

en: Field name
pt: Nome do campo

en: Formatter
pt: Formatador

en: Entity type
pt: Tipo de entidade

en: Formatter settings
pt: Configurações do formatador.

en: Format type machine name
pt: Nome de máquina do tipo de formato
