Field as Block (8.x-2.3) - en to hi translation catalogue (5 entries)

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: Field
hi: क्षेत्र

en: Field name
hi: फील्ड का नाम

en: Entity type
hi: इकाई का प्रकार

en: Format type machine name
hi: प्रारूप प्रकार  मशीन नाम
