Field Help Text (8.x-1.2) - en to lv translation catalogue (5 entries)

en: Description
lv: Apraksts

en: Label
lv: Etiķete

en: Instructions to present to the user below this field on the editing form.<br />Allowed HTML tags: @tags
lv: Norādījumi, ko attēlot lietotājam rediģēšanas formā zem šī lauka.<br />Atļautie HTML tagi: @tags

en: Allowed HTML tags: @tags
lv: Atļautie HTML tagi: @tags

en: This field supports tokens.
lv: Šis lauks atbalsta marķierus.
