FieldMask (8.0.0-beta4) - en to da translation catalogue (20 entries)

en: Currency
da: Valuta

en: Date
da: Dato

en: - None -
da: - Ingen -

en: Email
da: E-mail

en: Phone
da: Telefon

en: Maximum length
da: Maksimal længde

en: Size of textfield
da: Størrelse på tekstfelt

en: Percentage
da: Procent

en: Decimal
da: Decimaltal

en: Uppercase
da: Store bogstaver

en: ZIP Code
da: Postnummer

en: About
da: Om

en: IP address
da: IP-adresse

en: Lowercase
da: Minuskler

en: The maximum length of the field in characters.
da: Feltets maksimale længde i tegn.

en: Other...
da: Andet...

en: Text value
da: Tekstværdi

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
da: Teksten som vises inden i feltet indtil der indtastes en værdi. Det kan være en eksempelværdi eller en kort beskrivelse af det forventede format.

en: %name: may not be longer than @max characters.
da: %name: må ikke være længere end @max tegn.

en: Textfield size: @size
da: Størrelse på tekstfelt: @size
