Field Update (3.0.0) - en to de translation catalogue (10 entries)

en: Content
de: Inhalt

en: - None -
de: - Nicht festgelegt/ausgewählt -

en: Taxonomy term
de: Taxonomie-Begriff

en: Field
de: Feld

en: Update
de: Aktualisieren

en: User
de: Benutzer

en: Advanced
de: Erweitert

en: Basic
de: Basis

en: Entity type
de: Entitätstyp

en: Bundle
de: Subtyp
