Field Update (3.0.0) - en to ar translation catalogue (10 entries)

en: Content
ar: المحتوى

en: - None -
ar: - لا شيء -

en: Taxonomy term
ar: مصطلح تصنيف

en: Field
ar: حقل

en: Update
ar: تحديث

en: User
ar: مستخدم

en: Advanced
ar: متقدم

en: Basic
ar: الأساسي

en: Entity type
ar: نوع الكيان

en: Bundle
ar: الحزمة
