File Entity Browser (8.x-1.0-alpha2) - en to pl translation catalogue (29 entries)

en: Body
pl: Treść

en: Reset
pl: Resetuj

en: Preview
pl: Podgląd

en: Filename
pl: Nazwa pliku

en: File MIME type
pl: Typ MIME pliku

en: File size
pl: Wielkość pliku

en: Desc
pl: Malejąco

en: Sort by
pl: Sortuj po

en: Created date
pl: Data utworzenia

en: File Browser
pl: Przeglądarka plików

en: ‹ previous
pl: ‹ poprzednia

en: next ›
pl: następna ›

en: Metadata
pl: Metadane

en: Apply
pl: Zastosuj

en: « first
pl: « pierwsza

en: last »
pl: ostatnia »

en: Offset
pl: Przesunięcie

en: About
pl: O stronie

en: Embed
pl: Osadzony

en: This text will be used by screen readers, search engines, or when the image cannot be loaded.
pl: Podany tekst będzie wykorzystywany w czytnikach ekranu, wyszukiwarkach oraz kiedy obrazek nie może zostać załadowany.

en: Items per page
pl: Elementów na stronę

en: - All -
pl: - Wszystko -

en: Alternative text
pl: Tekst alternatywny

en: Image style
pl: Styl obrazka

en: Weight for row @number
pl: Waga wiersza @number

en: Asc
pl: Rosnąco

en: Master
pl: Główny

[ctx: Sort order]
en: Order
pl: Kolejność

en: Entity browser
pl: Przeglądarka encji
