File Entity Browser (8.x-1.0-alpha2) - en to ro translation catalogue (27 entries)

en: Body
ro: Conținut

en: Reset
ro: Resetează

en: Preview
ro: Previzualizare

en: Filename
ro: Nume fișier

en: File MIME type
ro: Tip MIME pentur fișier

en: File size
ro: Dimensiunea fișierului

en: Desc
ro: Descendent

en: Sort by
ro: Sortare după

en: Created date
ro: Data creării

en: File Browser
ro: Navigator Fişiere

en: ‹ previous
ro: ‹ anterior

en: next ›
ro: următor ›

en: Apply
ro: Aplică

en: « first
ro: « primul

en: last »
ro: ultimul »

en: Offset
ro: Decalaj

en: About
ro: Despre

en: Embed
ro: Încorporat

en: This text will be used by screen readers, search engines, or when the image cannot be loaded.
ro: Acest text va fi utilizat de către cititoarele de ecran, motoarele de căutare, sau când imaginea nu poate fi încărcată.

en: Items per page
ro: Elemente pe pagină

en: - All -
ro: - Toate -

en: Alternative text
ro: Text alternativ

en: Image style
ro: Stil imagine

en: Weight for row @number
ro: Greutate pentru rândul @number

en: Asc
ro: Ascendent

en: Master
ro: Expert

[ctx: Sort order]
en: Order
ro: Ordonare
