File Entity Browser (8.x-1.0-alpha3) - en to cs translation catalogue (26 entries)

en: Body
cs: Text

en: Preview
cs: Náhled

en: Filename
cs: Název souboru

en: File MIME type
cs: MIME typ souboru

en: File size
cs: Velikost souboru

en: Desc
cs: Sestupně

en: Sort by
cs: Řadit dle

en: Created date
cs: Datum vytvoření

en: ‹ previous
cs: ‹ předchozí

en: next ›
cs: následující ›

en: Apply
cs: Použít

en: « first
cs: « první

en: last »
cs: poslední »

en: Offset
cs: Posun

en: About
cs: Popis

en: Embed
cs: Vložit

en: This text will be used by screen readers, search engines, or when the image cannot be loaded.
cs: Tento text použijí programy na čtení obrazovky, vyhledávače nebo se zobrazí, pokud se nepodaří načíst obrázek.

en: Items per page
cs: Položek na stránku

en: - All -
cs: - Vše -

en: Alternative text
cs: Alternativní text

en: Image style
cs: Styl obrázku

en: Upload files
cs: Nahrát soubory

en: Weight for row @number
cs: Váha pro řádek @number

en: Asc
cs: Vzestupně

en: Master
cs: Nadřízené

[ctx: Sort order]
en: Order
cs: Pořadí
