File Entity Browser (8.x-1.0-alpha3) - en to it translation catalogue (26 entries)

en: Body
it: Corpo

en: Reset
it: Ripristina

en: Preview
it: Anteprima

en: Filename
it: Nome file

en: File MIME type
it: Tipo MIME del file

en: File size
it: Dimensione file

en: Desc
it: Disc

en: Sort by
it: Ordina per

en: Created date
it: Data creazione

en: File Browser
it: Navigatore file

en: ‹ previous
it: ‹ precedente

en: next ›
it: seguente ›

en: Apply
it: Applica

en: « first
it: « prima

en: last »
it: ultima »

en: Offset
it: Scostamento

en: About
it: Informazioni

en: Embed
it: Integra

en: This text will be used by screen readers, search engines, or when the image cannot be loaded.
it: Questo testo verrà usato da screen reader, motori di ricerca, oppure quando l'immagine non può essere caricata.

en: Items per page
it: Voci per pagina

en: - All -
it: - Tutto -

en: Alternative text
it: Testo alternativo

en: Image style
it: Stile immagine

en: Weight for row @number
it: Peso per la riga @number

en: Master
it: Principale

[ctx: Sort order]
en: Order
it: Ordina
    nel context: Ordinamento
