File Entity Browser (8.x-1.0-alpha4) - en to da translation catalogue (25 entries)

en: Body
da: Brødtekst

en: Reset
da: Gendan

en: Preview
da: Gennemse

en: Filename
da: Filnavn

en: File MIME type
da: Fil MIME-type

en: File size
da: Filstørrelse

en: Desc
da: Faldende

en: Sort by
da: Sortér efter

en: Created date
da: Oprettelsesdato

en: File Browser
da: Filvælger

en: ‹ previous
da: ‹ forrige

en: next ›
da: næste ›

en: Apply
da: Udfør

en: « first
da: « første

en: last »
da: sidste »

en: Offset
da: Forskydning

en: About
da: Om

en: This text will be used by screen readers, search engines, or when the image cannot be loaded.
da: Denne tekst bruges af skærmlæsere, søgemaskiner og når billedet ikke kan indlæses.

en: Items per page
da: Antal elementer

en: - All -
da: - Alle -

en: Alternative text
da: Alternativ tekst

en: Image style
da: Billedformat

en: Weight for row @number
da: Vægt af række @number

en: Asc
da: Stigende

[ctx: Sort order]
en: Order
da: Rækkefølge
