File Entity Browser (8.x-1.0-alpha4) - en to id translation catalogue (23 entries)

en: Body
id: Isi

en: Preview
id: Pratinjau

en: Filename
id: Nama berkas

en: File MIME type
id: Jenis MIME berkas

en: File size
id: Ukuran berkas

en: Sort by
id: Sortir dengan

en: Created date
id: Tanggal pembuatan

en: ‹ previous
id: ‹ sebelumnya

en: next ›
id: selanjutnya ›

en: Apply
id: Terapkan

en: « first
id: « awal

en: last »
id: akhir »

en: Offset
id: Letak

en: About
id: Tentang

en: Embed
id: Lekatkan

en: This text will be used by screen readers, search engines, or when the image cannot be loaded.
id: Teks ini akan digunakan oleh pembaca layar, search engine, atau ketika gambar tidak bisa dimuat.

en: Items per page
id: Jumlah item per halaman

en: - All -
id: - Semua -

en: Alternative text
id: Teks alternatif

en: Image style
id: Gaya gambar

en: Weight for row @number
id: Bobot dari @number row

en: Asc
id: Urutan turun

[ctx: Sort order]
en: Order
id: Urutan
