File Entity Browser (8.x-1.0-alpha4) - en to tr translation catalogue (26 entries)

en: Body
tr: Gövde

en: Reset
tr: Sıfırla

en: Preview
tr: Ön izleme

en: Filename
tr: Dosya adı

en: File MIME type
tr: Dosya MIME tipi

en: File size
tr: Dosya boyutu

en: Desc
tr: Azalan

en: Sort by
tr: Sıralama anahtarı

en: Created date
tr: Oluşturulma tarihi

en: ‹ previous
tr: ‹ önceki

en: next ›
tr: sonraki ›

en: Apply
tr: Uygula

en: « first
tr: « ilk

en: last »
tr: son »

en: Offset
tr: Başlangıç değeri

en: About
tr: Hakkında

en: Embed
tr: Göm

en: This text will be used by screen readers, search engines, or when the image cannot be loaded.
tr: Bu metin ekran okuyucuları ve arama motorları tarafından ve resim yüklenemediği zamanlarda kullanılacaktır.

en: Items per page
tr: Sayfa başına öğe sayısı

en: - All -
tr: - Tümü -

en: Alternative text
tr: Alternatif metin

en: Image style
tr: Resim stili

en: Weight for row @number
tr: Satır @number için ağırlık

en: Asc
tr: Artan

en: Master
tr: Ana (master)

[ctx: Sort order]
en: Order
tr: Sıralama
