File Entity Browser (8.x-1.1) - en to ja translation catalogue (30 entries)

en: Body
ja: 本文

en: Reset
ja: リセット

en: Preview
ja: プレビュー

en: Filename
ja: ファイル名

en: File MIME type
ja: ファイルMIMEタイプ

en: File size
ja: ファイルサイズ

en: Desc
ja: 降順

en: Sort by
ja: 並び替え基準

en: Created date
ja: 作成日時

en: File Browser
ja: ファイルブラウザー

en: ‹ previous
ja: ‹ 前へ

en: next ›
ja: 次へ ›

en: Metadata
ja: メタデータ

en: Apply
ja: 適用

en: « first
ja: « 最初へ

en: last »
ja: 最後 »

en: Offset
ja: オフセット

en: About
ja: アバウト

en: Embed
ja: エンベッド

en: This text will be used by screen readers, search engines, or when the image cannot be loaded.
ja: このテキストは音声読み上げソフトや検索エンジン、画像が読み込めない時に利用されます。

en: Items per page
ja: ページ毎の件数

en: - All -
ja: - 全て -

en: Alternative text
ja: 代替テキスト

en: Image style
ja: 画像のスタイル

en: Upload files
ja: ファイルをアップロードする

en: Weight for row @number
ja: 行 @row のウェイト

en: Asc
ja: 昇順

en: Master
ja: マスター

[ctx: Sort order]
en: Order
ja: 順序

en: Entity browser
ja: エンティティブラウザー
