File Entity Browser (8.x-1.2) - en to uk translation catalogue (31 entries)

en: Body
uk: Вміст

en: Reset
uk: Скинути

en: Preview
uk: Попередній перегляд

en: Filename
uk: Назва файла

en: File MIME type
uk: MIME-тип файла

en: File size
uk: Розмір файла

en: Desc
uk: Спад

en: Sort by
uk: Впорядкувати за

en: Created date
uk: Дата створення

en: File Browser
uk: Оглядач файлів

en: ‹ previous
uk: ‹ попередня

en: next ›
uk: наступна ›

en: Metadata
uk: Метадані

en: Apply
uk: Застосувати

en: « first
uk: « перша

en: last »
uk: остання »

en: Offset
uk: Зміщення

en: About
uk: Про модуль

en: Embed
uk: Вбудоване

en: This text will be used by screen readers, search engines, or when the image cannot be loaded.
uk: Цей текст використовується читачами екранів, пошуковими системами, чи коли неможливо завантажити зображення.

en: Items per page
uk: Елементів на сторінку

en: - All -
uk: - Усе -

en: Alternative text
uk: Альтернативний текст

en: Image style
uk: Стиль зображення

en: Upload files
uk: Відвантажити файли

en: Weight for row @number
uk: Вага рядку @number

en: Asc
uk: Зрост

en: Select files
uk: Оберіть файли

en: Master
uk: Головне

[ctx: Sort order]
en: Order
uk: Послідовність

en: Entity browser
uk: Оглядач сутностей
