File Bulkupload Translations (1.0.0) - en to pt translation catalogue (11 entries)

en: Actions
pt: Ações

en: Remove
pt: Remover

en: Language
pt: Idioma

en: Edit
pt: Editar

en: Name
pt: Nome

en: Filename
pt: Nome do arquivo

en: Media
pt: Mídia

en: Results
pt: Resultados

en: Progress indicator
pt: Indicador de progresso

en: File format settings
pt: Configurações de formato de arquivo

en: These settings only apply to new files as they are uploaded. Changes here do not affect existing file names.
pt: Essas configurações se aplicam apenas a novos arquivos à medida que são carregados. As alterações aqui não afetam os nomes de arquivo existentes.
