File Compressor field (2.1.0) - en to hr translation catalogue (10 entries)

en: Save configuration
hr: Spremi postavke

en: Settings
hr: Postavke

en: Fields
hr: Polja

en: Usage
hr: Upotreba

en: About
hr: Opis

en: Entity type
hr: Vrsta entiteta

en: No content available.
hr: Nema sadržaja.

en: This field stores the ID of a file as an integer value.
hr: Ovo polje sprema ID datoteke kao brrojčanu vrijednost.

en: Upload destination
hr: Odredište otpreme

en: Select where the final files should be stored. Private file storage has significantly more overhead than public files, but allows restricted access to files within this field.
hr: Odredite gdje treba spremiti datoteke. Privatno spremanje podataka ima znatno više mogućnosti no javne datoteke, ali ograničava pristup datotekama unutar ovog polja.
