File Compressor field (2.2.0) - en to uk translation catalogue (14 entries)

en: Save configuration
uk: Зберегти конфігурацію

en: Settings
uk: Налаштування

en: Fields
uk: Поля

en: Requirements
uk: Вимоги

en: Usage
uk: Використання

en: Rebuild
uk: Перебудувати

en: About
uk: Про модуль

en: Field Name
uk: Ім'я поля

en: Entity type
uk: Тип сутності

en: No content available.
uk: Матеріали відсутні.

en: Bundle
uk: Пакет

en: This field stores the ID of a file as an integer value.
uk: Це поле зберігає ідентифікатор файла, як ціле значення.

en: Upload destination
uk: Шлях призначення для відвантажень

en: Select where the final files should be stored. Private file storage has significantly more overhead than public files, but allows restricted access to files within this field.
uk: Вкажіть кінцеве місце збереження файлів. Приватне сховище файлів забирає більше ресурсів, ніж загальнодоступне, але дозволяє обмежити доступ до файлів лише через це поле.
