File Compressor field (2.2.0) - en to tr translation catalogue (13 entries)

en: Save configuration
tr: Yapılandırmayı kaydet

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Fields
tr: Alanlar

en: Requirements
tr: Gereklilikler

en: Usage
tr: Kullanım

en: Rebuild
tr: Yeniden oluştur

en: About
tr: Hakkında

en: Entity type
tr: Varlık tipi

en: No content available.
tr: Hiçbir içerik mevcut değil.

en: Bundle
tr: Paket (bundle)

en: This field stores the ID of a file as an integer value.
tr: Bu alan bir dosyanın ID'sini tamsayı bir değer olarak saklar.

en: Upload destination
tr: Yükleme adresi

en: Select where the final files should be stored. Private file storage has significantly more overhead than public files, but allows restricted access to files within this field.
tr: Nihai dosyaların nerede saklanacağını seçin. Dosyaların özel saklanması, açık dosyalara kıyasla fazladan önemli ölçüde yük getirir ama bu alanlardaki dosyalara erişimi kısıtlamanıza da olanak sağlar.
