File Download (8.x-1.0-beta1) - en to da translation catalogue (18 entries)

en: Enable
da: Aktivér

en: Disabled
da: Deaktiveret

en: Core
da: Kerne

en: Access log settings
da: Indstillinger for besøgslog

en: How many content items to display in "day" list.
da: Hvor mange indlæg der vises i listen "Dagens".

en: About
da: Om

en: File Downloads
da: Fil-downloads

en: Uses
da: Bruger

en: Popular content
da: Populært indhold

en: How many content items to display in "all time" list.
da: Hvor mange indlæg der vises i listen "Gennem tiden".

en: Today's:
da: I dag:

en: All time:
da: Gennem tiden:

en: Last viewed:
da: Senest læst:

en: Displaying popular content
da: Vis populært indhold

en: Page view counter
da: Sidevisningstæller

en: Settings for the statistical information that Drupal will keep about the site.
da: Indstillinger for den statistiske information som Drupal indsamler om dit site.

en: Maximum lifetime
da: Maksimal levetid

en: How long any statistics may be cached, i.e. the refresh interval
da: Hvor lang tid statistik kan caches, dvs. opdateringsintervallet
