File Download (8.x-1.0-beta1) - en to de translation catalogue (21 entries)

en: Enable
de: Aktivieren

en: Disabled
de: Deaktiviert

en: Core
de: Kernsystem

en: Access log settings
de: Zugriffsprotokolleinstellungen

en: How many content items to display in "day" list.
de: Die Anzahl der Einträge, die in der Tages-Liste erscheinen soll.

en: Last download
de: Letzter Download

en: About
de: Über

en: File Downloads
de: Datei Downloads

en: Uses
de: Verwendungszwecke

en: Count downloads
de: Downloads zählen

en: Popular content
de: Beliebte Inhalte

en: How many content items to display in "all time" list.
de: Die Anzahl der Einträge, die in der „Insgesamt“-Liste erscheinen soll.

en: Today's:
de: Heute:

en: All time:
de: Insgesamt:

en: Last viewed:
de: Zuletzt angezeigt:

en: Displaying popular content
de: Beliebte Inhalte anzeigen

en: Page view counter
de: Besucherzähler

en: Settings for the statistical information that Drupal will keep about the site.
de: Einstellungen für die statistischen Informationen, die Drupal während der Verwendung der Website aufzeichnet

en: Maximum lifetime
de: Maximale Lebensdauer

en: How long any statistics may be cached, i.e. the refresh interval
de: Wie langen sollen Statistiken zwischengespeichert werden, z. B. das Aktualisierungsintervall

en: Number of downloads
de: Anzahl der Downloads
