File Download (8.x-1.0-beta2) - en to hu translation catalogue (21 entries)

en: Enable
hu: Engedélyezés

en: Disabled
hu: Tiltott

en: Core
hu: Alaprendszer

en: Access log settings
hu: Hozzáférési napló beállításai

en: How many content items to display in "day" list.
hu: Mennyi eleme legyen a napi népszerű tartalmakat megjelenítő listának?

en: Last download
hu: Utolsó letöltés

en: About
hu: Leírás

en: File Downloads
hu: Fájl letöltések

en: Uses
hu: Használat

en: Popular content
hu: Népszerű tartalmak

en: How many content items to display in "all time" list.
hu: Mennyi eleme legyen a minden idők legnépszerűbb tartalmait megjelenítő listának?

en: Today's:
hu: Mai:

en: All time:
hu: Összesített:

en: Last viewed:
hu: Legutóbb olvasott:

en: Displaying popular content
hu: Népszerű tartalmak megjelenítése

en: Page view counter
hu: Oldal megtekintésének számlálója

en: Downloads today
hu: Mai letöltések

en: File Download
hu: Fájl letöltés

en: Settings for the statistical information that Drupal will keep about the site.
hu: A Drupal által a webhelyről tárolt statisztikai információk beállításai.

en: Maximum lifetime
hu: Maximális élettartam

en: How long any statistics may be cached, i.e. the refresh interval
hu: Mennyi ideig tart a statisztikák gyorsítótárazása, vagyis a frissítési időköz
