File Download (8.x-1.0-beta2) - en to pt translation catalogue (17 entries)

en: Enable
pt: Ativar

en: Disabled
pt: Desativado

en: Core
pt: Núcleo

en: Access log settings
pt: Aceder às configurações do registo

en: How many content items to display in "day" list.
pt: Quantos itens de conteúdo deverão ser exibidos na lista "diária".

en: About
pt: Sobre

en: Uses
pt: Usos

en: Popular content
pt: Conteúdos populares

en: How many content items to display in "all time" list.
pt: Quantos itens de conteúdo deverão ser exibidos na lista "desde sempre".

en: Today's:
pt: Hoje:

en: All time:
pt: Desde sempre:

en: Last viewed:
pt: Última visualização:

en: Displaying popular content
pt: Exibindo conteúdo popular

en: Page view counter
pt: Contador de visualizações de página

en: Settings for the statistical information that Drupal will keep about the site.
pt: Configurações para as informações estatísticas que o Drupal manterá sobre o site.

en: Maximum lifetime
pt: Duração máxima

en: How long any statistics may be cached, i.e. the refresh interval
pt: Por quanto tempo as estatísticas podem ser armazenadas em cache, ou seja, o intervalo de atualização
