File Download (8.x-1.0-beta4) - en to tr translation catalogue (16 entries)

en: Enable
tr: Etkinleştir

en: Disabled
tr: Etkin değil

en: Access log settings
tr: Erişim günlüğü ayarları

en: How many content items to display in "day" list.
tr: "Gün" listesinde kaç içerik maddesi gösterileceği.

en: About
tr: Hakkında

en: Uses
tr: Kullanım

en: Custom text
tr: Özel metin

en: Popular content
tr: Gözde içerik

en: How many content items to display in "all time" list.
tr: "Tüm zamanlar" listesinde kaç içerik öğesi gösterileceği.

en: Today's:
tr: Bugün:

en: All time:
tr: Tüm zamanlar:

en: Last viewed:
tr: Son görüntülenme:

en: Displaying popular content
tr: Beğenilen içerik görüntüleniyor

en: Page view counter
tr: Sayfa görüntüleme sayacı

en: Nothing
tr: Hiçbir şey

en: Settings for the statistical information that Drupal will keep about the site.
tr: Drupal'ın siteyle ilgili tutacağı istatistiksel bilgilerin ayarları.
