File Download (8.x-1.8) - en to it translation catalogue (16 entries)

en: Enable
it: Abilita

en: Disabled
it: Disattivato

en: Download
it: Scarica

en: Access log settings
it: Impostazioni del log degli accessi

en: How many content items to display in "day" list.
it: Quanti contenuti mostrare nell'elenco "per giorno".

en: File Downloads
it: Scaricamenti file

en: Custom text
it: Testo personalizzato

en: Popular content
it: Contenuti più visti

en: How many content items to display in "all time" list.
it: Quanti contenuti mostrare nell'elenco "in totale".

en: Today's:
it: Di oggi:

en: All time:
it: In totale:

en: Last viewed:
it: Ultima visita:

en: Nothing
it: Niente

en: Absolute URL
it: URL assoluto

en: Maximum lifetime
it: Durata massima

en: How long any statistics may be cached, i.e. the refresh interval
it: Per quanto tempo tutte le statistiche possono essere memorizzate nella cache, vale a dire l'intervallo di aggiornamento
