File downloader (3.0.3) - en to it translation catalogue (9 entries)

en: Delete
it: Elimina

en: Label
it: Etichetta

en: Custom
it: Personalizzato

en: Are you sure you want to delete %name?
it: Si vuole davvero cancellare %name?

en: Allowed file extensions
it: Estensioni file consentite

en: Machine name
it: Nome ad uso interno

en: About
it: Informazioni

en: The list of allowed extensions is not valid, be sure to exclude leading dots and to separate extensions with a comma or space.
it: La lista di estensioni permesse non è valida, assicurati di omettere i punti iniziali e di separare le estensioni con una virgola o uno spazio.

en: Image style
it: Stile immagine
