File downloader (8.x-1.0-alpha5) - en to id translation catalogue (9 entries)

en: Delete
id: Hapus

en: Extensions
id: Ekstensi

en: Custom
id: Tersuai

en: Are you sure you want to delete %name?
id: Apakah anda yakin akan menghapus %name?

en: Allowed file extensions
id: Ekstensi berkas yang diperbolehkan

en: Machine name
id: Nama mesin

en: About
id: Tentang

en: The list of allowed extensions is not valid, be sure to exclude leading dots and to separate extensions with a comma or space.
id: Daftar ekstensi yang diperkenankan tidak sah, pastikan untuk meniadakan titik dimuka dan memisahkan ekstensi dengan koma atau spasi.

en: Separate extensions with a space or comma and do not include the leading dot.
id: Pisahkan ekstensi berkas dengan spasi atau koma dan jangan tambahkan titik di depannya.
