File Management (8.x-1.0) - en to uk translation catalogue (58 entries)

en: Status
uk: Стан

en: Delete
uk: Видалити

en: Operations
uk: Операції

en: Cancel
uk: Скасувати

en: File
uk: Файл

en: Edit
uk: Редагувати

en: Size
uk: Розмір

en: Reset
uk: Скинути

en: Use count
uk: Підрахунок використань

en: Image
uk: Зображення

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: Back
uk: Назад

en: Save
uk: Зберегти

en: View
uk: Перегляд

en: Filename
uk: Назва файла

en: Files
uk: Файли

en: Created
uk: Створено

en: All
uk: Все

en: Filter
uk: Фільтр

en: File size
uk: Розмір файла

en: Media
uk: Медіа

en: Desc
uk: Спад

en: Owner
uk: Власник

en: New file
uk: Створити файл

en: Sort by
uk: Впорядкувати за

en: Entity
uk: Сутність

en: Changed
uk: Змінено

en: ‹ Previous
uk: ‹ Попередня

en: Next ›
uk: Наступна ›

en: Used in
uk: Використано в

en: Entity type
uk: Тип сутності

en: Permanent
uk: Постійно

en: Temporary
uk: Тимчасово

en: No files available.
uk: Файли відсутні.

en: MIME type
uk: Тип MIME

en: Upload date
uk: Дата відвантаження

en: @type %title has been updated.
uk: @type %title було успішно оновлено.

en: Edit file
uk: Редагувати файл

en: Delete file
uk: Видалити файл

en: Items per page
uk: Елементів на сторінку

en: - All -
uk: - Усе -

en: View file
uk: Перегляд файлу

en: Operations links
uk: Операційні посилання

en: File Management
uk: Керування файлами

en: Changed date
uk: Дата зміни

en: Asc
uk: Зрост

en: Master
uk: Головне

en: New path
uk: Новий контур

en: Yes.
uk: Так.

en: Registering module
uk: Реєстрація модуля

en: File usage
uk: Використання файла

en: File URI
uk: URI файла

en: Allowed types: @extensions.
uk: Дозволені типи: @extensions.

en: Provides links to perform entity operations.
uk: Надає декілька посилань для виконання операцій з сутностями.

en: Find and manage files.
uk: Пошук файлів та керування ними.

en: Files overview
uk: Огляд файлів

en: File usage information for {{ arguments.fid }}
uk: Відомості про використання файла для {{ arguments.fid }}

en: File MIME Type
uk: MIME-тип файла
