File Management (8.x-2.0) - en to cs translation catalogue (45 entries)

en: Status
cs: Stav

en: Delete
cs: Smazat

en: Operations
cs: Operace

en: Cancel
cs: Zrušit

en: File
cs: Soubor

en: Edit
cs: Upravit

en: Size
cs: Velikost

en: Image
cs: Obrázek

en: Name
cs: Jméno

en: Back
cs: Zpět

en: Save
cs: Uložit

en: View
cs: Zobrazit

en: Filename
cs: Název souboru

en: Files
cs: Soubory

en: Created
cs: Vytvořeno

en: All
cs: Vše

en: Filter
cs: Filtr

en: File size
cs: Velikost souboru

en: Media
cs: Média

en: Desc
cs: Sestupně

en: Owner
cs: Vlastník

en: Sort by
cs: Řadit dle

en: Changed
cs: Změněno

en: ‹ Previous
cs: ‹ Předchozí

en: Next ›
cs: Následující ›

en: Used in
cs: Použito v

en: Entity type
cs: Typ entity

en: Permanent
cs: Trvalý

en: Temporary
cs: Dočasný

en: No files available.
cs: Žádné soubory nejsou k dispozici.

en: MIME type
cs: Typ MIME

en: Upload date
cs: Datum nahrání

en: @type %title has been updated.
cs: Aktualizován příspěvek %title (@type).

en: Items per page
cs: Položek na stránku

en: - All -
cs: - Vše -

en: Operations links
cs: Odkazy na operace

en: Changed date
cs: Datum změny

en: Asc
cs: Vzestupně

en: Master
cs: Nadřízené

en: Registering module
cs: Probíhá registrace modulu

en: File URI
cs: URI adresa souboru

en: Allowed types: @extensions.
cs: Povolené typy: @extensions.

en: Find and manage files.
cs: Vyhledat a spravovat soubory.

en: Files overview
cs: Přehled souborů

en: File usage information for {{ arguments.fid }}
cs: Informace o použití souboru pro {{arguments.fid}}
