File Resumable Upload (2.0.5) - en to id translation catalogue (25 entries)

en: Cancel
id: Batal

en: Scheme
id: Skema

en: Upload
id: Unggah

en: 1 hour | @count hours
id[0]: 1 jam
id[1]: @count jam

en: 1 day | @count days
id[0]: 1 hari
id[1]: @count hari

en: File ID
id: ID berkas

en: File name
id: Nama berkas

en: File size
id: Ukuran berkas

en: Browse
id: Jelajahi

en: Changed
id: Berubah

en: File upload error. Could not move uploaded file.
id: Kesalahan unggah berkas. Tidak dapat memindahkan berkas terunggah.

en: Maximum upload size
id: Ukuran maksimum unggahan

en: 1 min | @count min
id[0]: 1 mnt
id[1]: @count mnt

en: 1 sec | @count sec
id[0]: 1 dtk
id[1]: @count dtk

en: For security reasons, your upload has been renamed to %filename.
id: Untuk alasan keamanan, file yang anda unggah diganti namanya menjadi %filename.

en: The specified file %name could not be uploaded.
id: Berkas %name tidak dapat diunggah

en: Upload error. Could not move uploaded file %file to destination %destination.
id: Kesalahan unggah. Tidak dapat memindahkan berkas terunggah %file ke tujuan %destination.

en: The file could not be uploaded.
id: Berkas tidak bisa diunggah.

en: 0 sec
id: 0 detik

en: 1 byte | @count bytes
id[0]: 1 byte
id[1]: @count byte

en: Starting upload...
id: Memulai pengunggahan...

en: Field types
id: Jenis bidang isian

en: Add a new file
id: Tambahkan berkas baru

en: The upload directory %directory for the file field !name could not be created or is not accessible. A newly uploaded file could not be saved in this directory as a consequence, and the upload was canceled.
id: Direktori pengunggahan %directory untuk field berkas !name tidak bisa dibuat atau tidak bisa diakses. Berkas unggahan baru tidak bisa disimpan pada direktori sebagai konsekuensinya dan pengunggahan sudah dibatalkan.

en: The "@name" option must contain a valid value. You may either leave the text field empty or enter a string like "512" (bytes), "80 KB" (kilobytes) or "50 MB" (megabytes).
id: Opsi "@name" harus berisi nilai yang valid. Anda dapat mengosongkan bidang teks atau memasukkan string seperti "512" (byte), "80 KB" (kilobyte), atau "50 MB" (megabyte).
