File Transfer (8.x-1.0-beta1) - en to cy translation catalogue (5 entries)

en: Status
cy: Statws

en: Delete
cy: Dileu

en: username
cy: enw defnyddiwr

en: Publish
cy: Cyhoeddi

en: host
cy: gwesteiwr
