File Transfer (8.x-2.0-beta2) - en to dz translation catalogue (5 entries)

en: Status
dz: གནས་ཚད།

en: Delete
dz: བཏོན་གཏང་།

en: username
dz: ལག་ལེན་པའི་མིང་།

en: Publish
dz: དཔེ་བསྐྲུན་འབད་

en: host
dz: ཧོསཊི།
