File Transfer (8.x-2.0-beta2) - en to gl translation catalogue (7 entries)

en: Status
gl: Estado

en: Delete
gl: Borrar

en: username
gl: nome de usuario/a

en: Are you sure you want to delete %name?
gl: Seguro que desexa borrar %name?

en: Publish
gl: Publicar

en: host
gl: máquina

en: machine name
gl: nome de sistema
