File Upload Options (8.x-1.0-alpha4) - en to uk translation catalogue (5 entries)

en: Media
uk: Медіа

en: Custom fields
uk: Власні поля

en: The file could not be uploaded.
uk: Неможливо викласти файл.

en: The file upload failed. %upload
uk: Викладання файла завершилося невдачею. %upload

en: The upload directory %directory for the file field %name could not be created or is not accessible. A newly uploaded file could not be saved in this directory as a consequence, and the upload was canceled.
uk: Неможливо створити або немає доступу до каталогу відвантажень %directory файлового поля %name. В цьому каталозі неможливо зберегти щойно відвантажений файл і внаслідок цього відвантаження відмінено.
