File Upload Options (8.x-1.0-alpha7) - en to pt translation catalogue (5 entries)

en: Media
pt: Mídia

en: Custom fields
pt: Campos personalizados

en: The file could not be uploaded.
pt: Não foi possível transferir o arquivo.

en: The file upload failed. %upload
pt: Ocorreu um erro ao tentar enviar arquivos. %upload

en: The upload directory %directory for the file field %name could not be created or is not accessible. A newly uploaded file could not be saved in this directory as a consequence, and the upload was canceled.
pt: O diretório de upload %directory para o campo de arquivo %name não pôde ser criado ou não está acessível. Um arquivo recém-transferido por upload não pôde ser salvo neste diretório e, consequentemente, o upload foi cancelado.
