File URL (2.0.0-alpha1) - en to pt translation catalogue (9 entries)

en: Custom
pt: Personalizado

en: Mode
pt: Modo

en: Reference
pt: Referência

en: %name: this field cannot hold more than @count values.
pt: %name: este campo não pode conter mais do que @count valores.

en: File URL
pt: URL do ficheiro

en: Generic file
pt: Ficheiro genérico

en: Remote URL
pt: URL remoto

en: Type of item to reference
pt: Tipo de item a referenciar

en: @label ID
pt: Id. @label
