File URL (2.0.0-alpha2) - en to pt translation catalogue (10 entries)

en: Custom
pt: Personalizado

en: Mode
pt: Modo

en: Upload file
pt: Enviar arquivo

en: Reference
pt: Referência

en: %name: this field cannot hold more than @count values.
pt: %name: este campo não aceita mais de @count valores.

en: File URL
pt: URL do Arquivo

en: Generic file
pt: Arquivo genérico

en: Remote URL
pt: Endereço Remoto

en: Type of item to reference
pt: Tipo de item para referenciar

en: @label ID
pt: ID do(a) @label
