File URL (2.0.0-alpha3) - en to de translation catalogue (9 entries)

en: Custom
de: Benutzerdefiniert

en: Mode
de: Modus

en: Upload file
de: Datei hochladen

en: Reference
de: Referenz

en: %name: this field cannot hold more than @count values.
de: %name: Dieses Feld kann nicht mehr als @count Werte aufnehmen.

en: File URL
de: Datei-URL

en: Generic file
de: Allgemeine Datei

en: Remote URL
de: URL

en: Type of item to reference
de: Zu referenzierender Elementtyp
