File URL (8.x-1.0-alpha5) - en to uk translation catalogue (10 entries)

en: Custom
uk: Власний

en: Mode
uk: Режим

en: Upload file
uk: Відвантажити файл

en: Reference
uk: Посилання

en: %name: this field cannot hold more than @count values.
uk: %name: це поле не може містити понад @count значень.

en: File URL
uk: URL файла

en: Generic file
uk: Звичайний файл

en: Remote URL
uk: Віддалений URL

en: Type of item to reference
uk: Тип об'єкту для посилання

en: @label ID
uk: ID @label
