Filebrowser (8.x-2.0-rc4) - en to tr translation catalogue (29 entries)

en: Home
tr: Anasayfa

en: Body
tr: Gövde

en: Delete
tr: Sil

en: Cancel
tr: İptal

en: Description
tr: Açıklama

en: Size
tr: Boyut

en: This action cannot be undone.
tr: Bu işlem geri alınamaz.

en: Name
tr: İsim

en: Save
tr: Kaydet

en: Icon
tr: Simge

en: Upload
tr: Yükle

en: Created
tr: Oluşturulma

en: Number of columns
tr: Sütun sayısı

en: Create
tr: Oluştur

en: File size
tr: Dosya boyutu

en: Select all
tr: Tümünü seç

en: Default view
tr: Öntanımlı görüntüleme

en: Ascending
tr: Artan

en: Descending
tr: Azalan

en: Close
tr: Kapat

en: Modified
tr: Düzenlendi

en: Upload file
tr: Dosya yükle

en: Machine readable name
tr: Makina tarafından okunabilir ad

en: Please wait...
tr: Lütfen bekleyin...

en: Default sort
tr: Öntanımlı sıralama

en: Mime type
tr: Mime türü

en: Default sort order
tr: Varsayılan sıralama düzeni

en: Image style
tr: Resim stili

en: Automatic width
tr: Otomatik genişlik
